تلویزیون فارسی وانhttp://www.medianucleus.com/images/farsilogo.gif

قفل معمای تلویزیون فارسی وان گشوده شد
فارسی وان خواهر جدید تلویزیون طلوع است.
مطلب اختصاصی رسانه

چند وقتی است که شبکه تلویزیونی جدیدی با نام فارسی وان از دبی بصورت آزمایشی پخش می شود. این شبکه قرار است بزودی برنامه های متنوع خود را که شامل گلچینی از بهترین برنامه های شبکه های برتر دنیا است را با دوبله فارسی برای تمام فارسی زبانان پخش کند. این شبکه که خود را اولین شبکه سرگرمی پان فارسی می داند بر روی ماهواره هاتبرد پخش می شود.

تا چندی پیش بسیاری از وب نوشت های ایرانی در مورد مالکیت این شبکه گمانه هایی می زدند که البته بیشتر بر مالکیت کمپانی استار تی وی بر آن بود. اما با پیگیری ای که من کردم اکنون مشخص شد که برادران محسنی یعنی همان برادران افغان-استرالیایی ای که گروه رسانه ای موبی را در افغانستان در اختیار دارند طراحان اصلی و یا حداقل یکی از طراحان اصلی این شبکه مسقر در دبی هستند. گروه رسانه ای موبی هم اکنون مالکیت سه شبکه تلویزیونی پر طرفدار افغانستان و یک ایستگاه رادیویی به نام های طلوع (ملی و جهانی)، لمر (تلویزیون به زبان پشتو) و رادیو آرمان را در دست دارند.

البته احتمال ارتباط داشتن این شبکه با شبکه تلویزیونی استار هنوز هم پابرجاست، چون احتمال اینکه کمپانی استار این شبکه را به کمک گروه رسانه ای موبی راه اندازی کرده باشد زیاد است.